Vrabotuvanje.com - Економист - Скопје - Друштво за производство, трговија и услуги МАИМПЕКС Ванчо ДООЕЛ експорт-импорт Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Друштво за производство, трговија и услуги МАИМПЕКС Ванчо ДООЕЛ експорт-импорт Скопје

Маимпекс ДООЕЛ Скопје вработува:

ЕКОНОМИСТ
- 2 извршители

Потребни квалификации

 • ВСС (предност ќе се смета Економски факултет)
 • Познавање на англиски јазик
 • Познавање на работа со компјутери
 • Возачка дозвола Б категорија

Работни задачи

 • Книжење на влезни/излезни фактури
 • Книжење на изводи девизни/денарски
 • Книжење на увози/извози
 • Спроведување на картици со комитенти
 • Познавање на електронско банкарство денарско и девизно

Што нудиме?

 • Работно време од 08 до 16 часот (пон-петок)
 • Плата по договор
 • Договор на неопределено време
Аплицирајте преку полето Брза апликација!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде