Vrabotuvanje.com - Дистрибутер (разнесувач) на храна - Скопје - ОК РЕСТОРАНТС & БАРС ДООЕЛ СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дистрибутер (разнесувач) на храна

Скопје

Рок за пријавување:

 • ОК РЕСТОРАНТС & БАРС ДООЕЛ СКОПЈЕ
 • Адреса: Аминта Трети бр.29, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.sushico.mk


​ОК РЕСТОРАНТС & БАРС ДООЕЛ  - SUSHICO
Ул.„Аминта Трети“ Бр.29 - Скопје има потреба од следната работна позиција

Дистрибутер (Разнесувач) на храна (м/ж) – 3  Извршители
Првично со Договор за вработување на определено време на 3 месеци, со можност за продолжување

 


Краток опис на потребни услови, работни задачи и способности/вештини за работното место
 
Услови:
 • Завршено средно образование
 • Најмалку 1 година работно искуство на иста или слична работна позиција
 • Основно познавање на англиски јазик
 • Возачка дозвола од „Б“ категорија
 
Работни задачи:
 • Ја поставува спакуваната храна за надворешна достава на моторно возило
 • Ја разнесува нарачката до дадената дестинација на територијата на Град Скопје
 • Врши наплата на испорачаната пратка
 • Води евиденција на направената дистрибуција
 
Способности и вештини:
 • Комуникациски вештини и висока работна етика, способност за тимска и самостојна работа, способност за следење на компаниската политика и процедури на работење, проактивен пристап, точност и аналитичност.
 
*Работа во смени, 40 часа неделно. 
*Почетна плата  во висина од  24.000 денари.
 
Вашата биографија (CV) можете да ја  пратите електронски преку полето Брза Апликација со назнака - Оглас за Дистрибутер (Разнесувач) на храна во ОК Ресторантс & Барс ДООЕЛ- SUSHICO.
 
 
Оддел за Човечки ресурси  

 

 

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде