Vrabotuvanje.com - Магационер и виљушкарист - Македонски Брод - ДПТУ АТС АММО ДООЕЛ Самоков Македонски Брод
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Магационер и виљушкарист

Македонски Брод

Рок за пријавување:

 • ДПТУ АТС АММО ДООЕЛ Самоков Македонски Брод
 • Веб страна: https://atsammo.mk/

                                                                  

АТС АММО Дооел, Самоков,  Македонски Брод  е компанија за производство на муниција. Компанијата работи, повеќе од 40 години и стои рамо до рамо со светските компании. Компанија која веќе стана препознатлива на светскиот пазар, по својот кавалите и успехот на работа. Локација Самоков, Македонски Брод ул. Населено место без уличен систем , Самоков, Маедонски Брод.

Поради проширување на тимот ДПТУ АТС АММО ДООЕЛ објавува оглас за вработување на
 

МАГАЦИОНЕР И ВИЉУШКАРИСТ


Работни задачи:

 • Прием на материјали и репроматеријали
 • Управување со материјали и репроматеријали: следење на сите движења на материјалите во компанијата
 • Сместување на материјалите на залиха во магацин
 • Следење на залихите на материјал и репроматеријал
 • Доставување на материјалите од залиха
 • Снабдување на производната линија со потребните материјали и репроматеријали
 • Прием на готов производ од производство
 • Управување со отпад

Потребни квалификации:

 • Средно образование од техничките науки
 • Валидна лиценца за управување со виљушкар ќе се смета за предност
 • Ракување со рачен палетар
 • Претходно работно искуство во Магацин во производствена средина
 • Познавање на регулативите за здравје и безабедност при работа
 • Способност за прецизна работа со детали
 • Способност за работа под притисок и кратки рокови

Што нудиме:

 • Конкурентни месечни примања и исплата на сите додатоци кон нето плата
 • Безбедна и здрава работна околина како и лична заштитна опрема според највисоки европски стандарди за безбедност и здравје при работа во таква средина

Доколку сте заинтересирани, испратете го Вашето CV (работна биографија) на англиски или на македонски јазик преку Брзата Апликација.
Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде