Vrabotuvanje.com - Сметководител / Помошник Сметководител - Македонски Брод - ДПТУ АТС АММО ДООЕЛ Самоков Македонски Брод
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител / Помошник Сметководител

Македонски Брод

Рок за пријавување:

 • ДПТУ АТС АММО ДООЕЛ Самоков Македонски Брод
 • Веб страна: https://atsammo.mk/

                                                                  

АТС АММО Дооел, Самоков,  Македонски Брод  е компанија за производство на муниција. Компанијата работи, повеќе од 40 години и стои рамо до рамо со светските компании. Компанија која веќе стана препознатлива на светскиот пазар, по својот кавалите и успехот на работа. Локација Самоков, Македонски Брод ул. Населено место без уличен систем , Самоков, Маедонски Брод.

Поради проширување на тимот ДПТУ АТС АММО ДООЕЛ објавува оглас за вработување на
 

СМЕТКОВОДИТЕЛ / ПОМОШНИК СМЕТКОВОДИТЕЛ


Одговорности: 

 • Познавање на законскaта регулатива во областа на даноците
 • Следење и имплементација на законските промени
 • Навремено и точно евидентирање и плаќање на даночни обврски за компанијата

Квалификации:

 • Работно искуство од најмалку 2 години во областа на сметководството
 • Лиценца за сметководите
 • Познавање на даночна регулатива во земјата

Способности:

 • Професионален пристап
 • Комуникативност и организираност
 • Лидерски способности
 • Навремено исполнување на обврските
 • Одговорност и темелност во работата.

Компанијата нуди:

 • Обуки и семинари
 • Позитивна работна атмосфера
 • Професионален напредок
 • Работа од понеделник до петок, во прва смена.

Во согласност со законот за заштита на лични податоци со самото испраќање на Вашата апликација согласни сте Вашите податоци да се чуваат во нашата база на кандидати во времетраење од 12 месеци.

Доколку сте заинтересирани, испратете го Вашето CV (работна биографија) на англиски или на македонски јазик преку Брзата Апликација.
Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде