Vrabotuvanje.com - Visual Merchandisers (Декоратери) - Palma Mall - Тетово - Тетово - ЛПП МАЦЕДОНИА увоз-извоз ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Visual Merchandisers (Декоратери) - Palma Mall - Тетово

Тетово

Рок за пријавување:

 • ЛПП МАЦЕДОНИА увоз-извоз ДООЕЛ

Бидете и вие дел од LPP, современа и реноминарана компанија, една од движечките компании во индустријата на облека и мода!
 
 

LPP е интернационална компанија која над 20 години успешно оперира ширум светот во индустријата за облека. Препознатлива е по своите брендови RESERVED, CROPP, HOUSE, MOHITO и SINSAY со кои достигнува до милиони потрошувачи ширум светот.

“Нашиот тим го сочинуваат над 25000 извонредни, енергетични и посветени вработени. Ние сме водени од страста. Тоа е причината зошто постојано сме во потрага по нови предизвици. И се стремиме заеднички како тим да бидеме најдобра компанија за облека во светот.”

Нашата моментална мрежа се состои од околу 1800 продавници во Европа, Азија, Среден Исток, а од неодамна е присутна и во Скопје со сите 5 бренда. Со цел проширување на продавници низ цела Македонија, заради отворање на 5-те бренда во Тетово, во моментов сме во потрага по наши идни колеги:


Visual Merchindisers (Декоратери)
Локација: Palma Mall - Тетово

Основни одговорности:
 • Имплементирање на дизајни и планови, а креирани од страна на Visual Merchandising Manager
 • Одговорност за креирање на атрактивни визуелни дисплеи на излог, во делот за наплата и in-store дисплеи, според дадените инструкции од компанијата 
 • Облекување на кукли на излог и користење на креативно осветлување за изложбениот простор
 • Асистирање на продажниот тим во изложување во делот на продажниот простор
 • Развивање и одржување на знаења во областа на мода, следење и разбирање на модните трендови и спорведување на истите во пракса, при изложување
 • Споделување на знаење на останатите колеги околу стандардите за изложување

Што очекуваме:
 
 • Степен на образование – CСС
 • Претходно искуство во изложување, пожелно е во текстилна индустрија
 • Интерест и афинитети кон Visual Merchandising
 • Одлични комуникациски вештини
 • Креативност и страст кон модна индустрија
 • Одлични организациски вештини (способност за приоретизирање и поставување на цели)
 • Задолжително е познавање на Англиски јазик (говорење и пишување)
 • Напредно ниво на познавање на MS Office (Word, Excel, Power Point)

Ние Ви нудиме:
 • Стабилна позиција во сигурна и реномирана интернационална компанија во областа на модна индустрија
 • Динамична работна средина
 • Можност за кариерен раст и развој
 • Атрактивна месечна плата со дополнителен бонус систем и дополнителни бенефити
 • Пријатна и пријателска работна атмосфера која овозможува размена на искуства и знаење и одлична тимска работа
 • Паричен надоместок за превоз
 • Континуирана можност за едукација и унапредување на професионални вештини, како и стекнување на нови
 

За аплицирање проследето го вашето CV на англиски јазик преку Брзата Апликација, најдоцна до 03.06.2023.

Само кандидатите од потесниот круг на селекција ќе бидат контактирани.

Дознајте повеќе за нас на www.lppsa.com
 

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде