Vrabotuvanje.com - Медицинска сестра во педијатриска ординација - Скопје - ПРОМЕДИКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Медицинска сестра во педијатриска ординација

Скопје

Рок за пријавување:

  • ПРОМЕДИКА
  • Адреса: Св.Кирил и Методиј бр.50, 1000 Скопје

МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО ПЕДИЈАТРИСКА ОРДИНАЦИЈА 

 

Потребни квалификации:

  • Задолжително завршено средно образование со положен државен испит
  • Пожелно е претходно работно искуство во ПЗУ
  • Пожелно да го познава програмот PRIMA MEDICA


Ве охрабруваме Вашата Професионална биографија да ја испратите преку полето “Брза Апликација”!
 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Здравство и Социјална работа изнесува 23.752 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде