Vrabotuvanje.com - Сениор Бренд Менаџер - Скопје - Жито Лукс АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сениор Бренд Менаџер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Жито Лукс АД Скопје

 

ЖИТО ЛУКС АД Скопје, водечка Компанија од областа на прозводство на леб, брашно и пекарски производи, поради проширување на својот тим на Маркетинг , има потреба од:

Сениор Бренд Менаџер
      

Работни задачи:

 • Учествува во формулирањето на маркетинг планот/стратегијата на компанијата;
 • Учествува во имплементација на годишниот план за маркетинг во рамките на одреден буџет кој има за цел да го подобри резултатот на компанијата и позицијата на пазарот;
 • Развива планови за развој на нови производи и презема одговорност за успешно лансирање на истите: дава идеи, го води/координира развојот на производите, пакувањето и се што е поврзано со овој процес;
 • Развива и спроведува ценовни стратегии;
 • Развива планови за комуникација;
 • Постојано го следи работењето на компанијата во споредба со целите, обемот на продажбите, профитабилноста, маркетинг трошоците и обезбедува соодветни препораки;
 • Постојано ја следи конкуренцијата и потрошувачите;
 • Одржува ефективна врска и соработка со сите сектори во компанијата;
 • Управува со надворешните ресурси / услуги во областа на рекламирање, промоција, односи со јавноста и истражување;

Потребни квалификации:

 • Универзитетска диплома
 • Англиски јазик
 • Предност ќе имаат познавачите на Дигитален Маркетинг

Кандидатите треба да испратат кратка биографија (CV)  не подоцна од 12 Јуни 2023година, на следната адреса ЖИТО ЛУКС АД Скопје, бул. Македонско Косовска Бригада бр. 44, Скопје или електронски преку Брзата Апликација. Само најтесниот избор на кандидати ќе биде контактиран. Сите апликации ќе бидат третирани со доверливост.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде