Vrabotuvanje.com - Книговодител - Скопје - ЕУРО-ГРАНДС ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕУРО-ГРАНДС ДООЕЛ
Business Agent

Euro-Grands dooel од Скопје увозник за Браво сокови и оранзирана гала, и има потреба од следната работна позиција:

КНИГОВОДИТЕЛ 
За водење на внатрешно, материјално, финансово книговодство

Потребни квалификации:

 • Претходно работно искуство минимум 5 години;​
 • Лиценца за сметководител е предност но не неопходно;​
 • Пожелно поседување возачка дозвола.

Одговорности и обврски:

 • Следење на бруто билансот, отворање на нови конта по потреба, како  и поставување на книжни шеми за материјални документи;
 • Водење на целокупното сметководство на фирмата;
 • Книжење на влезни и излезни фактури во земјата;
 • Изработка и книжење на девизни калкулации;
 • Книжење на основни средства како и пресметка и книжење на амортизација;
 • Книжење на банкарските изводи;
 • Книжење на трошоци;
 • Водење и книжење  на благајна; 
 • Пресметка и книжење на плати;
 • ДДВ пријава;
 • Данок на добивка и други даноци;
 • Ажурирање на сите материјални документи;
 • Сложување на материјално со финансово;
 • Припрема на месечни извештаи за интерни цели (Биланс на состојба, Биланс на успех, извештај за паричен тек и извештај промените во капиталот).

Ние нудиме:

 • Пријатна работна атмосфера;
 • Работно време 8:00 – 16:00 часот;
 • Плата: по договор.

Вашата Професионална Биографија можете да ја доставите преку полето Брза Апликација.
Само кандидатите кои ги исполнуваат горенаведениве услови, ќе бидат контактирани!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде