Vrabotuvanje.com - Стоматолошка сестра - Скопје - ПЗУ "Поликлиника Ружа"
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Стоматолошка сестра

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПЗУ "Поликлиника Ружа"
 
 
 

ПОЛИКЛИНИКА РУЖА, со локации во центарот на Скопје спроти т.ц.Беверли Хилс има потреба од:

СТОМАТОЛОШКА СЕСТРА

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Соодветно образование;
 • Со претходно работно;
 • Познавање на англиски јазик;
 • Познавање на Microsoft Office.

ОДГОВОРНОСТИ И ЗАДАЧИ:

 • Стерилизација и дезинфекција на инструменти и работни површини;
 • Прием на пациенти;
 • Водење на евиденција за секој пациент.

ПОСАКУВАНИ СПОСОБНОСТИ И ВЕШТИНИ:

 • Мотивирана и стабилна личност;
 • ​Организираност и одговорност;
 • Способност за градење добар однос со пациентот;
 • Способна за тимска работа.

Доколку ги исполнувате наведените услови, пратетe Ваша лична биографија (ЦВ) со фотографија преку полето Брза Апликација.

Рок на пријавување 14 дена од датумот на објавување на огласот. 

Само комплетните апликации ќе бидат евалуирани. Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесниот избор.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Здравство и Социјална работа изнесува 23.752 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде