Vrabotuvanje.com - Рецепционерка (ж) - Битпазарска 58, Скопје - Хотел Де КОКА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Рецепционерка (ж)

Битпазарска 58, Скопје

Рок за пријавување:

  • Хотел Де КОКА
  • Адреса: Битпазарска 58, 1000 Скопје
  • Веб страна: http://www.hoteldekoka.mk

Хотел Де КОКА, има потреба од нови вработени на работната позиција:
 
РЕЦЕПЦИОНЕРКА

Квалификации:

  • Минимум ССС (високо образование се смета за предност);
  • Задолжително одлично познавање на Англиски јазик;
  • Одлични комуникациски вештини.

Вештини:

  • Професионален и љубезен пристап;
  • Енергични и ведри;
  • Динамична и самоиницијативна личност;
  • Спремност за тимска работа.

 

Работата е во три смени.

Сите заинтересирани можат да пратат CV преку полето "Брза Апликација"

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде