Vrabotuvanje.com - Помошник слаткар, Продавач - Скопје - Мозард ДХ Дооел
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Помошник слаткар, Продавач

Скопје

Рок за пријавување:

 • Мозард ДХ Дооел
 • Адреса: Ул. Мирче Оровчанец бр. 1, 1000 Скопје

Слаткарница Мозард е фамилијарен бизнис кој својата приказна ја започнува во 1991 година со цел да со многу труд, љубов, креативност и квалитет стане дел од среќата и секојдневието на нашите клиентите. Тимот кој низ текот на годините стана наша фамилија работи со многу внимание и посветеност следејќи ги сите светски стандарди и трендови.

Би ни било задоволство доколку станете дел од нашата фамилија.​

 


помошник слаткар / продавач

Одговорности и задачи:

 • Подготовка на торти и филови
 • Комуникациски вештини за продавач
 • Работни задачи поврзани со секојденвно функционирање на слаткарницата

Потребни квалификации:

 • Претходно работно искуство ќе се смета за предност
 • Познавање на англиски јазик ќе се смета за предност

Профил на работникот:​

 • Вреден, ведар, комуникативен, и професионален
 • Креативна личност која што може преку комуникација да ги разбере и оствари желбите на клиентите
 • Способност за работа во смени
 • Способност за тимска работа​

 

ЗАИНТЕРЕСИРАНИ?

​Пратете ја Вашата биографија електронски преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде