Vrabotuvanje.com - Комерцијалист за продажба HORECA и ТТ - Штип, Велес, Струмица, Гевгелија Кавадарци - АЛТЕА - ММ ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист за продажба HORECA и ТТ

Штип, Велес, Струмица, Гевгелија Кавадарци

Рок за пријавување:

 • АЛТЕА - ММ ДООЕЛ Скопје

Фирмата АЛТЕА ММ ДООЕЛ - Скопје
со дејност продажба и дистрибуција на алкохолни пијалоци објавува

ОГЛАС
за работа на позиција

Комерцијалист за продажба HORECA и ТТ
за следните подрачја: Штип, Велес, Струмица, Гевгелија Кавадарци
Одговорности и задачи:
 • Планирање и организирање на продажни активности
 • Следење на рутинг план
 • Следење на продажбата и превземање на активности за унапредување на продажбата
 • Следи  и известува за активностите на конкурентските преоизводи
 • Развивање и одржување на односи со клиенти, комуникација со постоечки и потенцијални клиенти
 • Имплементација на маркетинг програми во објектите
 
Вештини и способности:
 • Одлични комуникациски и преговарачки вештини
 • Организациски и аналитички способности
 • Динамични, иницијативни и насочени кон резултати
 • Ориентираност кон клиенти и градење однос со потрошувачи
 • Одговорна, мотивирана и стабилна личност
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Флексибилност за работа на терен
 
Квалификации:
 • ССС/ ВСС
 • Претходно работно искуство на иста позиција ќе се смета како предност
 • Познавање на англиски јазик
 • Поседување возачка дозвола Б-категорија (активен возач)
 • Напредно ниво на познаење на работа на компјутер (Ms Office, Internet)
 
Вработувањето е на неоределено време. Сите заинтересирани кандидати својата Професионална Биографија можат да ја испратат преку полето Брза Апликација со ЗАДОЛЖИТЕЛНА назнака на апликацијата „за оглас за Комерцијалисти за продажба HORECA и ТТ“.
 

Напомена:
САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.  
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде