Vrabotuvanje.com - Унапредувач на продажба - Скопје - Скопје - ЕКСПАНДА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Унапредувач на продажба - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕКСПАНДА ДООЕЛ

Доколку сакате да работите во компанија со традиција и присуство на македонскиот пазар повеќе од 30 години, да работите во динамична работна средина, имате желба за работа во дистрибутивниот сектор и сте комункативна личност тогаш ова е работата за вас!
 
Локација: Скопје

ПОЗИЦИЈА: УНАПРЕДУВАЧ НА ПРОДАЖБА
 

Опис на работно место:

 • Поставување на рекламни материјали во продажните места на својата територија;
 • Промоција и грижа за производите на Експанда во малопродажните места (продавници, маркети, тобако и големи клиенти) со кои соработува компанијата;
 • Поставување и менување на цени на производите на компанијата во продажните места на деловните соработници;
 • Промена на планограми на сталажи во продажните места;
 • Одржување хигиена на сите поставени рекламни материјали и сталажи за производите на компанијата;
 • Изготвување и доставување извештаи за теренската работа до претпоставениот;
 • Редовно одржување и одговорност за возилото и опремата со која е задолжен.

Потребни квалификации:

 • Образование: минимум ССС;
 • Возачка дозвола Б категорија.

Лични карактеристики:

 • Проактивен и професионален пристап во работата;
 • Самоиницијативност, комуникативност, одговорност;
 • Индивидуална и тимска работа.

Ние нудиме:

 • Флексибилно работно време од понеделник до сабота (40 часа неделно);
 • Конкурентна месечна нето заработка;
 • Можност за напредок и кариерен развој во рамки на компанијата.

Пријавете се со праќање на вашата лична биографија преку Брзата Апликација. Рок за доставување пријави e до ­­­01.10.2023 година.

Само кандидатите кои што ќе влезат во потесен избор ќе бидат контактирани. Процесот на селекција ќе биде финализиран во законски обврзаниот рок во зависност од бројот на апликанти.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде