Vrabotuvanje.com - ИТ за техничка поддршка - Скопје - ФД М КЕШ Македонија ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

ИТ за техничка поддршка

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФД М КЕШ Македонија ДООЕЛ Скопје
 

ФД M Кеш Македонија ДООЕЛ Скопје е небанкарска финансиска институција, специјализирана за брзо одобрување и исплата на мали, необезбедени потрошувачки кредити.

Финансиско друшто М КЕШ Македонија е финансиска институција, дел од Management Financial Group (MFG), која обезбедува потрошувачки кредити во  Бугарија, Романија, Полска, Чешка и Македонија.

Тимот на компанијата вклучува млади, креативни и амбициозни вработени со основна цел да развие ефикасна, ефективна, динамична и модерна работна средина.

Во интерес на  проширување на активностите на компанијата, сакаме да вработиме амбициозен, исполнителен и одговорен вработен на позиција

ИТ за техничка поддршка
 

Одговорности:

 • Секојдневна комуникација со клиентите за технички прашања преку телефон, е-пошта и преку систем за управување со ИТ услуги;
 • Решавање проблеми и решавање на софтвер, хардвер, компјутерски периферни уреди, мрежи и случаи поврзани со Интернет;
 • Преконфигурирање и инсталирање на компјутерска опрема;
 • Креирање на кориснички сметки за пристап до различни системи;
 • Документирање и следење на статусот на корисничките прашања, координирање на одговорите и грижа за задоволството на клиентите;
 • Следење за навремен и квалитетен проток на информации помеѓу различните одделенија;
 • Изработка на техничка документација врз основа на барања за техничка помош.

Барања:

 • Искуство во администрирање на Active Directory Users & Computers, Microsoft Exchange, , Skype For Business Cloud Services;
 • Одлично познавање на компјутерска опрема и методологија за идентификација и отстранување на хардверски проблеми;
 • Ефикасно користење на апликативен софтвер: MS Office;
 • Задолжително поседување возачка дозвола, Б категорија
 • Познавање на англиски јазик (B1-B2);
 • Одлични организациски и комуникациски вештини;
 • Тимска работа и аналитичко размислување;
 • Внимание на деталите;
 • Самоиницијативност и одговорност за зададените задачи;
 • Способност за работа под притисок и флексибилност при решавање на секој случај.

Ќе се смета за предност доколку имате:

 • Искуство во работа со компјутерска опрема - инсталација и конфигурација на лични и преносни компјутери рачно и преку слика;
 • Искуство со инсталирање и управување со QES и дигитални сертификати;
 • Познавање од областа на Интернет телефонија (VoIP);
 • Искуство со ERP апликации и интранет;
 • Искуство во работа и администрирање на уреди базирани на Android.

Што нудиме:

 • Компетитивна плата
 • Пријателска работна атмосфера
 • Динамична и одговорна работа во компанија со постојан раст
 • Редовни внатрешни и надворешни можности за обука
 • Можност за дополнителни бонуси по проценка на Работодавецот, надвор од она што е наведено во  Договорот за вработување,за извршени задачи со висок степен на ефективност во полза на Друштвото
 • Приватно здравствено осигурување за сите вработени,
 • Тим билдинг и други активности кои допринесуваат за сплотување на тимот и засилување на тимскиот дух
 • Учество во општествено одговорни активности

Доколку сметате дека сте компетентни за оваа позиција слободно испратете ни CV преку Брзата Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде