Vrabotuvanje.com - Кранист - Куманово - РАПИД БИЛД ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Куманово

Рок за пријавување:

 • РАПИД БИЛД ДОО

 

РАПИД БИЛД ДОО 
има потреба од следната работна позиција:

КРАНИСТ

 
Потребни квалификации:
 • Претходно работно искуство
 • Поседување сертификат/уверение за ракување со кран
 • Работа со машини
 • Товар и истовар на материјали и нивен транспорт  на определени локации
 • Работа на терен
 • Одговорен е за правилно обавување на соодветните операции при дигање, спуштање на секакви видови материјали
 • Ги применува и употребува предвидените заштитни средства и мерки при работа на машината за лична сигурност и сигурност на работниците што работат во нивна непосредна близина
 • Задолжително ги применува сите пропишани мерки и правила за заштита на здравјето и безбедноста при работа
 
Личен профил:
 • Организираност и одговорност
 • Способност за тимска работа
 • Лојалност, иницијативност, темелност, енергичност
 • Способност за работа под притисок и на кратки рокови
   
Доколку ги исполнувате бараните квалификации потребно е да пратите ваше CV преку полето Брза Апликација или да се јавите на  075/289-790.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде