Vrabotuvanje.com - Електро техничар за одржување во индустриско производство - Скопје - ФЕРАЛ МЕХАНИКА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електро техничар за одржување во индустриско производство

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФЕРАЛ МЕХАНИКА ДООЕЛ
 • Адреса: ул.Перо Наков бр.144, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.alfer.com

 

Друштвото за металопреработувачка ФЕРАЛ Механика ДООЕЛ Скопје има потреба од

 

ЕЛЕКТРО ТЕХНИЧАР ЗА ОДРЖУВАЊЕ ВО ИНДУСТРИСКО ПРОИЗВОДСТВО (м/ж)

 

Пријавените кандидати треба да ги исполнуваат следните услови:

 • ССС/IV степен на стручна подготовка, Електро техничар;
 • Познавања од сервисирање и промена на делови на машини за профили, преси, машини за пластифицирање, машини за полирање итн;
 • Познавање од механика, автоматика, пневматика и хидраулика, ќе се смета за предност;
 • Работно искуство во одржување;
 • Самоиницијативност, енергичност и посветеност кон работата со интерес за подобрување.

Работни задачи:

 • Редовно оддржување на машини во производство во погон;
 • Демонтирање и монтирање на машини во производство;
 • Отстранување на дефекти.

Од кандидатите за бараната позиција се очекува да ги поседуваат следните вештини,  способности и лични особини:

 • Организираност и ефикасност;
 • Способност за тимска работа;
 • Работа со дадени рокови;
 • Следење на интерните правила и процедури;
 • Самоиницијативност и самокритичност.

НУДИМЕ:

 • Годишен одмор согласно ЗРО;
 • Додатоци на основната плата согласно ЗРО;
 • Висината на платата е по договор со кандидатот i negovo prethodno iskustvo;
 • Дополнителни обуки по барање на кандидатот.
 • Топол оброк
   

Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови, своите биографии можат да ги испратат електронски преку полето Брза Апликација или да не контактираат на следниот телефонски број: 070/390-833. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде