Vrabotuvanje.com - Оператор на CNC машина - Скопје - МФ Сеалс ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на CNC машина

Скопје

Рок за пријавување:

 • МФ Сеалс ДООЕЛ Скопје
 • Адреса: Димо Хаџи Димов 40, 1000 Кисела вода
 • Веб страна: http://www.mfseals.com.mk

МФ Сеалс дооел, со 10-годишно присуство во производство на заптивни делови за хидрулични цилиндри, бара:

Оператор на CNC машина

Квалификации на кандидатите:

 • Завршено средно техничко образование,IV степен на стручна подготовка (техничко училиште).
 • Претходно работно искуство како машински или електро техничар се смета за предност.
 • Управување, одржување и ракување со машини, алати и опрема.
 • Познавање на пневматски и хидраулични системи / компоненти.
 • Возачка Б-категорија

Конкурентски предности:

 • Висок степен на одговорност, ефективност и ефикасност
 • Организациски способности
 • Динамичност, мотивираност, иницијативност
 • Флексибилност и адаптибилност
 • Тимско работење и кооперативност
 • Обука во компанијата

Кандидатите треба да ја приложат следнава документација:

 • Биографија (CV).
 • Доказ за завршено образование

Работно време: понеделник – петок  (08 – 16 часот), слободни викенди.

Плата: според договор

Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на интервју.

Сите пристигнати биографии ќе се третираат со максимална доверливост.

Со испраќањето на Вашата кратка биографија и писмо за мотивација, Согласни сте Вашите лични податоци да бидат обработени за потребите на регрутација и селекција од страна на МФ Сеалс и истите да бидат зачувани во дата базата на МФ Сеалс.

Сите заинтересирани кандидати своите биографии може да ги испратат преку полето Брза Апликација!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде