Vrabotuvanje.com - Оператор на CNC машина - Скопје - ФЕРАЛ МЕХАНИКА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на CNC машина

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФЕРАЛ МЕХАНИКА ДООЕЛ
 • Адреса: ул.Перо Наков бр.144, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.alfer.com

 

Друштвото за металопреработувачка ФЕРАЛ Механика ДООЕЛ Скопје има потреба од

 

Оператор на CNC машина

 

Потребни квалификации

 • Пожелно средно образование во областа на металургија и машинство;
 • Пожелно е претходно работно искуство со ЦНЦ машини;
 • Желба и одговорност кон работата. Познавање/читање на работилнички цртеж за машински делови и следење на техничко пропратни инструкции и документација

Опис на работно место

 • Oперирање со ЦНЦ машина за обработка на алумински делови 
 • Познавање/читање на работилнички цртеж за машински делови и следење на техничко пропратни инструкции и документација
 • Запознавање на продуктуте на компанијата Alfer®.de
 • Вршење на сродни задачи и други работи одредени задачи од претпоставените.
 • Штелување и оперирање со CNC машина (глодалка или струг)
 • Задавање на корекции на алатите при следење на процесот на работа со машината
 • Самостојна припрема на резен алат, стегачки тела и/или стегачки направи, како и позиционирање на координатниот почеток (нулирање) на парчето
 • Редовно одржување на чист, организиран и безбеден работен простор

Нудиме 

 • Пријателско и флексибилно опкружување со многу автономија и значајна работа за секого;
 • Личен тренинг - Курсеви и обуки поврзани со работата за да го забрзате вашиот професионален развој;
 • Луѓе + Култура - Колеги кои напредуваат и уживаат да работат заедно за да ни помогнат да формираме подобра иднина;
 • Работа во смени;
 • Плата: 30 000 - 35 000 денари.
 • Топол оброк
 • Платени прекувремени часови
 • Платени саботи во договор со ракободителите
   

Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови, своите биографии можат да ги испратат електронски преку полето Брза Апликација или да не контактираат на следниот телефонски број: 070/390-833. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде