Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - Octopus Security Group
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • Octopus Security Group


 Имаме потреба од
 
Сметководител

Потребни квалификации:

 • Завршено високо образование ќе се смета како предност
 • Работно искуство од минимум 2 години на иста позиција ќе се смета како предност
 • Познавање на МS Office програма и работа со компјутер
 • Возачка дозвола Б – категорија (активен возач)

Одговорности и задачи:

 • Изготвување на годишни и месечни финансиски извештаи.
 • Изготвување на фактури
 • Спроведување на сите сметководствени стандарди.
 • Контрола и следење на комплетна документација.
 • Изработка на потребна документација; 
 • Одговорна, мотивирана и стабилна личност;
 • Способност за индивидуална и тимска работа;
 • Флексибилност за работа на терен. 
   

Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови и сакаат да бидат дел од нашиот тим треба да достават кратка биографија (CV) со наведување на позицијата за која аплицираат преку полето Брза Апликација.

Контакт телефон 070/417-622
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде