Vrabotuvanje.com - Дистрибутер на храна за реон Велес - Велес - ПЕКАБЕСКО АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дистрибутер на храна за реон Велес

Велес

Рок за пријавување:

 • ПЕКАБЕСКО АД


Производителот на сувомеснати производи и трговец на големо 
со прехранбени производи ПЕКАБЕСКО АД заради остварување на 
целите Ви ја нуди слободнава работна позиција:

ДИСТРИБУТЕР НА ХРАНА ЗА РЕОН ВЕЛЕС


Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

 • Кандидатите потребно е да бидат со место на живеење во Велес,
 • Средна стручна подготовка,
 • Најмалку 2 години активно работно искуство во областа на продажбата и дистрибуцијата на стока,
 • Работа со рачен компјутер и фискална каса,
 • Возачка дозвола Б и Ц категорија,
 • Преговарачки способности, комуникативност,
 • Ориентација кон остварување на продажни резултати.

Работни задачи:

 • Директна продажба,
 • Директна дистрибуција,
 • Директна наплата

Работни услови:

 • Работниот однос се склучува на определено време од 3 месеци ( со можност за продолжување ),
 • Нето плата над 30.000,00 ден,
 • Работното време е од понеделник – сабота,
 • Неделното работно време изнесува 40 часа.
   

Напомена:

 • Изборот на кандидатите ќе се изврши во рок од 10 дена по истекот на рокот за пријавување,
 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги задоволуваат критериумите,
 • Испратете го вашето CV (молба) преку полето Брза Апликација,
 • Апликациите да се достават заклучно со 30.09.2023 година.

Пекабеско АД

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде