Vrabotuvanje.com - Обука за крупиери - Битола и Скопје - Скопје и Битола - Ле Гранд Казино
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Обука за крупиери - Битола и Скопје

Скопје и Битола

Рок за пријавување:

 • Ле Гранд Казино

 

 

 

 

Le Grand Casino Скопје и Битола кои постојат од 1994 год.,
организираат ОБУКА ЗА КРУПИЕРИ за Битола и Скопје со цел идно вработување
на кандидатите после успешно завршена обука

Професионалните Крупиери се вешти во различни игри на маса, поседуваат одлични комуникациски вештини и имаат изразени математички способности.

Критериуми за пријава на огласот:

 • Мин ССС
 • Лица постари од 18 години
 • Желба за учење и развој на нови вештини
 • Желба за работа во динамична средина
 • Логичко математички способности
 • Познавање на странски јазик (Англиски)


Доколку станете наш вработен добивате:

 • Бесплатна обука вршена од професионалци од најстарото казино во Македонија
 • Надоместок за храна и превоз додека трае обуката
 • Сигурно вработување после успешно завршена обука
 • Основна плата + додатоци на плата согласно Закон за работни односи (Минат труд, Работа во недела, Работа на празник, Ноќна смена, Прекувремено работно време) + типс согласно правилникот за бодирање на типсот за ова работно место.
 • Можност за напредок согласно направените евалуации од страна на претпоставените лица
 • 50% попуст на сместување во сместувачките капацитети на Ресорт Маврово
 • Обуки и тим билдинг активности


Како да аплицирате:
Пратете ни ја Вашата апликација преку полето Брза Апликација и во Subject наведете за кој град аплицирате - Крупиер во Ле Гранд Казино Скопје или Крупиер во Ле Гранд Казино Битола.


Лице за контакт: Анастасија Каранфиловска - Човечки ресурси, Ле Гранд Казино.

Рок за пријавување на огласот: 13.10.2023 год.

Disclaimer: 

 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги исполнуваат бараните критериуми и компетенции и кои ќе имаат комплетна апликација;
 • Кандидатите во процесот на селекција ќе бидат тестирани;
 • Кандидатот со испраќање на апликацијата се согласува истата да остане во базата на кандидати на компанијата;
 • Ле Гранд Казино е горд работодавач кој дава еднаква шанса на сите.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде