Vrabotuvanje.com - Шеф на продажба - Скопје - МАКДЕЛ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Шеф на продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • МАКДЕЛ ДОО

Макдел д.о.о Увозник и дистрибутер на каросериски авто делови
 има потреба од следната работна позиција:

ШЕФ НА ПРОДАЖБА

Локација:  Методија Андонов - Ченто 13 населба: Ченто (во кругот на Агросервис)
 

Услови кои треба кандидатот да ги исполни:

 • Одлично познавање на работните процеси и документација во фирма за трговија (големопродажба, малопродажба)
 • Искуство со работа во софтвери за продажба, организација и комуникација
 • Менаџерско искуство со водење на тим од 5-10 вработени
 • Силна желба за учење на авто делови
 • Изразeна педантност во работа
 • Изразена прецизност во работа
 • Да не сте конфликтна личност

Пожелно кандидатот да поседува:

 • Искуство во работа со авто делови

ВАШИ ЗАДОЛЖЕНИЈА:

 • Оперативна работа со сите документи од продажба и магацин,
 • Организација на работата во продажба и магацин
 • Комуникација со коминтенти во секојдневиот процес на работа (наплата, решавање на спорни ситуации, подобрување на соработка со купувачите)...
 • Други секојдневни работи во договор со претпоставените

Ве молиме да не контактираат само кандидати кои го имаат горенаведеното искуство.  

Што Ви нуди Макдел:

 • Вработување на неопределено работно време;
 • Платата ќе изнесува повеќе од 60.000,00 денари во зависност од  постигнатиот резултат.

Во текот на интервјуто ќе добиете дополнителни информации за работата.

Сите заинтересирани кандидати својата автобиографија (CV) да ja пратат на: rabota@makdel.info

Кандидатите кои ќе влезат во потесниот круг на селекција ќе бидат контактирани.

За дополнителни појаснувања  може да го контактирате менаџерот на Макдел на следниот телефонски број  +38970206442.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде