Vrabotuvanje.com - Продавачи - Скопје - ПРО-ЦИТ д.о.о. Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПРО-ЦИТ д.о.о. Скопје

 

 
 

https://www.procit.com.mk

ПРО-ЦИТ д.о.о. Скопје, Друштво од областа на трговија со автомобилски резервни делови распишува, 
ОГЛАС за слободни работни места:

ПРОДАВАЧИ


 

 

Потребни квалификации:

 • Mин. Средно образование
 • Работно искуство од областа на автоиндустрија (продажба-дистрибуција резервни делови) се зема како предност
 • Предност познавање на деловен софтвер SSB ERP и магацинското работење (WMS) 
 • Одлично познавање на MS OFFICE пакет, интернет, e-mail комуникација
 • Возачка дозвола Б-категорија – активен возач
Очекувани вештини и способности:

 • Одговорна личност, со високо развиени организациски способности
 • Самоиницијативност при извршување на работните задачи
 • Способност за тимска работа
 • Способност за работа под притисок и на кратки рокови
 

Задачи и одговорности:

 • Услужување на купувачи и продажба на автомобилски резервни делови 
 • Изработка на потребна документација, работа со документи и работа на програм за материјално работење

  


Ви нудиме:

 • Почетна месечна нето плата во висина од 25.000 ден. (во зависност од претходно работно искуство на кандидатот на иста или слична работна позиција)
 • Додатоци на плата по основ на: минат труд, прекувремена работа и други, согласно законските прописи;
 • Исплата на регрес за годишен одмор; 
 • Можност за напредување во работата и награди/бонуси за работна успешност и посветено извршување на работните задачи;
 

Испратете CV со слика преку полето Брза Апликација со назнака “за оглас Продавач“ и Мотивационо писмо.

Изборот на кандидатите кои ги сполнуваат условите ќе се врши по пат на тестирање и разговор со одговорните лица.

Ќе бидат контактирани лицата кои ќе влезат во потесен избор.

АПЛИЦИРАЈ
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде