Vrabotuvanje.com - Оператор во магацин - Скопје - ПРО-ЦИТ д.о.о. Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор во магацин

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПРО-ЦИТ д.о.о. Скопје

 

 
 

https://www.procit.com.mk

ПРО-ЦИТ д.о.о. Скопје, Друштво од областа на трговија со автомобилски резервни делови распишува, 
ОГЛАС за слободни работни места:

ОПЕРАТОР ВО МАГАЦИН – МАГАЦИОНЕР - ДОСТАВУВАЧ


 

 

Потребни квалификации:

 • Мин. Средно образование
 • Познавање на магацинското работење (WMS) – SSB ERP
 • Возачка дозвола Б-категорија – активен возач


Очекувани вештини и способности:

 • Одговорна личност
 • Самоиницијативност при извршување на работните задачи
 • Способност за тимска работа
 • Способност за работа под притисок и на кратки рокови
 

Задачи и одговорности:

 • Планирање и подготовка на испораки
 • Задолжен за комплетна организација за прием и издавање на роба
 • Работа на програм за материјално работење
 • Подредување, грижа и одговорност на производите во магацинот

  


Ви нудиме:

 • Почетна месечна нето плата во висина од 25.000 ден. (во зависност од претходно работно искуство на кандидатот на иста или слична работна позиција)
 • Додатоци на плата по основ на: минат труд, прекувремена работа и други, согласно законските прописи;
 • Исплата на регрес за годишен одмор; 
 • Можност за напредување во работата и награди/бонуси за работна успешност и посветено извршување на работните задачи;
 

Испратете CV со слика преку полето Брза Апликација со назнака “за оглас за Магационер-доставувач“ и Мотивационо писмо.

Изборот на кандидатите кои ги сполнуваат условите ќе се врши по пат на тестирање и разговор со одговорните лица.

Ќе бидат контактирани лицата кои ќе влезат во потесен избор.

АПЛИЦИРАЈ
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде