Vrabotuvanje.com - Асистент за продажба (половина работно време) - Скопје - ТТ Ексклузив
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент за продажба (половина работно време)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ТТ Ексклузив
 • Адреса: Митрополит Теодосил Гологанов бр. 54 А, 1000 Скопје

Студио за теписи ТТ Ексклузив ДОО - Скопје има потреба од едно лице за вработување на половина работно време

АСИСТЕНТ ЗА ПРОДАЖБА (половина работно време)

Работни задачи:

 • Презентирање на палетата на производи и дизајни пред клиенти и задачи поврзани со продажба на теписи
 • Позиционирање на артикли за продажба
 • Следење на артикли, креирање и поставување на етикети
 • Работа со фискална каса
 • Работни задачи поврзани со секојдневното функционирање на продажното место

Потребни квалификации:

 • Минимум средно образование
 • Поседување на вештини за продажба
 • Претходно работно искуство во продажба
 • Познавање на компјутерски вештини (Word, Excel )
 • Oсновни познавања на Photoshop
 • Способност за индивидуална и тимска работа

Личен профил:

 • Динамична и иницијативна личност
 • Ориентираност кон клиенти
 • Посветеност, лојалност и одговорност

Ние нудиме:

 • Редовна месечна плата
 • Месечни бонуси во однос на остварени таргети
 • Исплата на минат труд
 • Тимска работа и пријатна работна атмосфера

Работата е делумно самостојна, но неопходна е и соработка со другите вработени и соработници на студиото.
Се работи во 1 смена од 16:00 до 20:00 часот

Заинтересираните кандидати може да испратат свое CV преку полето Брза Апликација
со наслов: Апликација за работа.

Доколку ги исполнувате условите, ја очекуваме Вашата апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде