Vrabotuvanje.com - Оператор за работа на процесни линии - Скопје - Hi-Tech Corporation
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор за работа на процесни линии

Скопје

Рок за пријавување:

 • Hi-Tech Corporation

Hi-Tech Corp. 
е водечки Европски производител на eлектронски печатени плочки

компанија која постои 42 години, со повеќе од 220 вработени, од кои над 100 се дипломирани инженери и извезува 100% од своето производство на странски пазари, опслужувајќи широк спектар на индустрии (Airbus, Boeing, Bosch, Siemens…)

Hi-tech Corp. објавува
К О Н К У Р С
за вработување на

Оператор за работа на процесни линии

 
 

Опис на работните активности:

 • Едноставни работи на процесна линија
 • Следење на упатства и извршување на предвидени активности
 • Работа на машини, ракување со алати и опрема, извршување на производствени задачи во согласност со зададените инструкции
 • Следење на квалитет на производи по утврдени стандарди
 • Сменско работење во четири смени (по 2 дена) - 06:00 до 14:00; 14:00 до 22:00, 22:00 до 06:00 и 2 слободни денови

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование
 • Со или БЕЗ работно искуство
 • Подготвеност за работа во смени

Компанијата обезбедува:

 • Конкурентни месечни примања со надоместоци;
 • Организиран превоз од Скопје, Куманово, Велес, Свети Николе и други;
 • Исплата на регрес;
 • Приватно здравствено осигурување;
 • Исплата на квартални бонуси согласно постигнати резултати.

Кандидатите кои ги исполнуваат условите можат најдоцна до 27.09.2023  да достават кратка биографија – CV преку полето Брза Апликација.  Ќе бидат разгледани само оние апликации кои содржат комплетни информации.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Со самото аплицирање за работната позиција, вие се согласувате дадените лични податоци да се користат/обработуваат од страна на Hi-Tech Corp. и тоа само за процесот за селекција на кандидатите. 

Кандидатите можат согласноста за обработка на личните податоци да ја повлечат во секое време со доставување на барање на истиот мејл на кој аплицирале.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде