Vrabotuvanje.com - Референт за набавки - Скопје - МАКСТИЛ АД СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за набавки

Скопје

Рок за пријавување:

 • МАКСТИЛ АД СКОПЈЕ

 

Обезбедено приватно здравствено осигурување и напредок во кариерата согласно личните постигнувања, месечни и квартални бонуси за безбедно и одговорно работење, исплата на максимален износ на регрес за годишен одмор, обезбедена стабилна и сигурна работа со почитување на сите законски одредби. Ова се само дел од поволностите кои ги нудиме.

Нашата компанија, Макстил АД Скопје (www.makstil.com) е дел до глобална групација, со долгогодишна традиција и репутација на светскиот пазар во металопреработувачката индустрија. Ова ни овозможува да нудиме најдобри услови за работа на нашите вработени.

Во моментов, во рамки на нашиот тим за Набавки, отворено е следново работно место:

 
РЕФЕРЕНТ ЗА НАБАВКИ

 

Опис на работно место:

 • Прима барања за набавки и креира барања за понуди;
 • Контактира со одобрени добавувачи и формира предмет со сите пристигнати понуди;
 • Креира договори за набавка и го следи нивното извршување;
 • Ја комплетира потребната документација за финансиско ликвидирање на предметот.

Работни услови: Работа во една смена, од понеделник до петок.

Потребни квалификации:

 • Високо образование – економист или електро инженер;
 • Без или со мало работно искуство;
 • Одлично познавање на англиски јазик;
 • Способност и желба за тимска работа;
 • Личен и професионален интегритет;
 • Самоиницијативност и посветеност.

Доколку сакате да станете дел од нашиот тим и имате искрена желба за учење на нови работи, испратете ја вашата кратка биографија по електронски пат преку Брзата Апликација, со назнака за работното место за кое аплицирате, најдоцна до 30.09.2023 година.

Макстил АД Скопје обезбедува еднакви можности за вработување на сите кандидати и води посебна грижа за заштитата на лични податоци и за доверливоста на Вашата апликација.

Согласно Законот за заштита на лични податоци вашата апликација и податоците ќе се користат исклучиво за потребите за вработување за работното место Референт за набавки и ќе бидат избришани од нашата дата база во рок од 5 дена по склучување на договор за вработување со избраниот кандидат.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде