Vrabotuvanje.com - Спа рецепционер/ка - Скопје - ПАРКЛЕНД ГРОУП ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Спа рецепционер/ка

Скопје

Рок за пријавување:

  • ПАРКЛЕНД ГРОУП ДООЕЛ

Сместен во Градскиот Парк на Скопје, Parkland Hospitality Group - Park Hotel & Spa обезбедува услуги по највисоки светски стандарди и соодветно на своите пет ѕвезди има потреба од ангажирање на персонал и проширување на својот тим.  

Доколку имате одлични комуникациски способности, сте тимски играч, иницијативни, ориентирани кон резултати, аплицирајте за работа во Спа центарот на следната работна позиција:

СПА РЕЦЕПЦИОНЕР/КА

Работни задачи и обврски:
  • Ги познава карактеристиките и деталите на понудата на масажа во Спа Центарот.
  • Врши прием на клиентите во Спа центарот и ги евидентира во работната програма, согласно пакетот за плаќање на услугите.
  • Врши редовна дневна контрола на исправноста на Спа центарот.
  • Врши наплата и одговорен е за исправноста и точноста на истата.
  • Одговорен е за непречено работење на Спа рецепцијата за време на смената.
 
Потребни способности и компетенции:
  • Одлични комуникациски и интерперсонални вештини
  • Познавање на Англиски јазик
 ​

Заинтересираните кандидати може да се пријават на огласот преку копчето Брза Апликација, за повеќе информации јавете се на 071388969 ​

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде