Vrabotuvanje.com - Продажен асистент - Скопје (East Gate) - Скопје - ДЕ-ТА ДЕЈАН ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен асистент - Скопје (East Gate)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДЕ-ТА ДЕЈАН ДООЕЛ

 

Сара Фешн објавува оглас за

ПРОДАЖЕН асистент - Скопје (EAST GATE)


 
Потребни квалификации:
 • Минимум cредно образование
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција од минимум една (1) година ќе се смета за предност
 • Познавање на работа со MS Office (MS Word, MS Excel)
 • Основно познавање на англиски јазик

Работни задачи:

 • Продажба на производите
 • Административни активности поврзани со процесот на продажба
 • Извршување на работни задачи поврзани со секојдневното функционирање на продажното место
Лични карактеристики:
 • Отвореност за работа во динамична позитивна работна атмосфера
 • Поседување на високо ниво на толеранција
 • Ентузијаст со позитивен став кон работата
 • Лојалност кон организацијата
 • Поседување на дисциплина и морални принципи во работењето
 • Поединец ориентиран кон остварување на резултати
   
Вештини специфични за индустријата:
 • ​Развиени вештини за комуникација, особено вербална комуникација
 • Развиени презентациски вештини
 • Тимски играч кој гради соработка и негува тимска работа
 • Способност за учење, развивање и адаптирање на нови средини
 • Справување со специфични околности или проблем ситуации

Што нудиме?
 • Солидни месечни примања со бонуси без месечен лимит базирани на индивидуална успешност во продажба 
 • Редовна месечна исплата на К15
 • Награди за најуспешните
 • Бенефиции и редовни попусти за вработените
 • Тимска работа и пријатна работна атмосфера во која постои менторство, обука и развој од колега со долгогодишно искуство
 • Кариерно напредување

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете Ваша апликација со Професионална биографија, електронски преку полето Брза Апликација.

Сите останати начини на аплицирање ќе се сметаат како невалидни!
​Само апликантите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде