Vrabotuvanje.com - Практиканти и адвокатски приправници - Скопје - АДВОКАТСКО ДРУШТВО ПОЛЕНАК
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Практиканти и адвокатски приправници

Скопје

Рок за пријавување:

 • АДВОКАТСКО ДРУШТВО ПОЛЕНАК
 • Адреса: Скопје
 • Веб страна: http://www.polenak.com

 

АДВОКАТСКО ДРУШТВО ПОЛЕНАК
врши прием на

ПРАКТИКАНТИ
и
АДВОКАТСКИ ПРИПРАВНИЦИ

за стручно оспособување за полагање правосуден испит

Бидете дел од тимот на Адвокатско друштво ПОЛЕНАК и добиjте единствена можност да учите и да ги развивате своите вештини во динамична и конкурентна работна атмосфера. Ќе обезбедиме вистинска поддршка да прераснете од талентиран почетник во успешен адвокат, а ова ќе биде само почеток на вашата перспективна правна кариера.  

Нудиме:

 • Пријатна работна атмосфера во модерна канцеларија во центарот на Скопје (Дебар маало);
 • Професионална надградба во правните области од ваш интерес;
 • Месечен надомест;
 • Можност за вработување.​

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

 • Завршен правен факултет (за практиканти);
 • Завршени постдипломски студии за (адвокатски приправници);
 • Одлично познавање на англискиот јазик; и
 • Работа на компјутер (Microsoft Office).

Пратете мотивационо писмо, кратка биографија и уверение за положени испити преку Брзата Апликација.
​Избраните кандидати ќе бидат повикани на разговор. 


 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Право изнесува 23.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде