Vrabotuvanje.com - Администратор - Скопје - Друштво за услуги и трговија САНТЕ ПЛУС ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Администратор

Скопје

Рок за пријавување:

 • Друштво за услуги и трговија САНТЕ ПЛУС ДООЕЛ Скопје
 
 

За нас

Санте Плус Хоспитал Груп е групација на здравствени установи, која е составена од 5 болници лоцирани во Турција, Македонија, Албанија и Косово. Сите болници во групацијата се специјализирани за 15 различни  медицински дејности. Исто така групацијата има 12 медицински центри лоцирани на Балканот, земјите од Среден Исток како и Евро-Азиските земји.

Со врвен тим на специјалисти, комплетна медицинска услуга на едно местo, технологија од светски признаени производители, комфор на највисоко ниво, хигиена според светски стандарди, Санте Плус Груп обезбедува здравствени услуги , со концепт на услужливост и достапност 24/7.

ПЗУ САНТЕ ПЛУС поради проширување на својот тим на клиниките во Скопје  објавува оглас за вработување на

АДМИНИСТРАТОР 
 

Потребни квалификации

 • Завршено високо образование ќе се смета за предност
 • Искуство во работа со клиенти
 • Развиени компјутерски вештини MS office
 • Познавање на Албански јазик ќе се смета за предност

Одговорности и работни задачи

 • Водење на општи административни работи на пулт 
 • Прием на повици и закажување на прегледи на пациентите кај соодветниот доктор
 • Прием, пречекување и внесување на пациенти во системот
 • Водење и припремање на статистички податоци за тековното работење 
 • Комуникација со пациенти за нивните потреби и укажување на помош 
 • Наплата на услуги

Личен профил

 • Одлични организациски вештини и способност за одредување приоритет
 • Одлични комуникациски и презентациски вештини
 • Аналитички способности, упорни и енергични
 • Професионален и позитивен однос
 • Љубезност, учтивост и хуманост
 • Способност за самостојна и тимска работа, и работа под притисок

Заинтересирани?

Доколку сметате дека ги исполнувате наведените услови и сте заинтересирани за нови предизвици и постојан развој на Вашата кариера, испратете Ваша кратка биографија (CV), преку Брзата Апликација,  со задолжителна назнака „Оглас за администратор“. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде