Vrabotuvanje.com - Правник - Скопје - Друштво за услуги и трговија САНТЕ ПЛУС ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Друштво за услуги и трговија САНТЕ ПЛУС ДООЕЛ Скопје
 
 

За нас

Санте Плус Хоспитал Груп е групација на здравствени установи, која е составена од 5 болници лоцирани во Турција, Македонија, Албанија и Косово. Сите болници во групацијата се специјализирани за 15 различни  медицински дејности. Исто така групацијата има 12 медицински центри лоцирани на Балканот, земјите од Среден Исток како и Евро-Азиските земји.

Со врвен тим на специјалисти, комплетна медицинска услуга на едно местo, технологија од светски признаени производители, комфор на највисоко ниво, хигиена според светски стандарди, Санте Плус Груп обезбедува здравствени услуги , со концепт на услужливост и достапност 24/7.

ПЗУ САНТЕ ПЛУС поради проширување на својот тим на клиниките во Скопје  објавува оглас за вработување на

ПРАВНИК
 

Работни задачи и обврски

 • Општи правни работи и изработка на интерни оперативни акти, облигациони односи-договори.
 • Подготовка на документација, изработка на тендерска документација за јавна набавка;
 • Подготовка на одлуки, барања и договори за деловна соработка
 • Анализа на правни прашања;
 • Изготвување на извештаи за својата работа;
 • Организација и комуникација со државни институции;

Потребни способности и компетенции

 • Завршен Правен факултет;
 • Работно искуство во правната професија ќе се смета за предност
 • Познавање на пишан и говорен англиски јазик ќе се смета за предност
 • Уредност, темелност и подготвеност за тимска работа;
 • Организациски и комуникациски вештини;
 • Искуство во работа со тендерска документација ќе се смета за предност;
 • Возачка дозвола од Б категорија ќе се смета за предност

Заинтересирани?

Доколку сметате дека ги исполнувате наведените услови и сте заинтересирани за нови предизвици и постојан развој на Вашата кариера, испратете Ваша кратка биографија (CV), преку полето Брза Апликација,  со задолжителна назнака „Оглас за правник”.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Право изнесува 23.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде