Vrabotuvanje.com - Процесни работници во производство - Скопје - АДИНГ АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Процесни работници во производство

Скопје

Рок за пријавување:

 • АДИНГ АД
 • Адреса: Новоселски пат (ул. 1409) бр.11, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.ading.com.mk

АДИНГ објавува оглас за вработување на 

2 ПРОЦЕСНИ РАБОТНИЦИ ВО ПРОИЗВОДСТВО

РАБОТНИ ОБВРСКИ:

 • Водење и следење на технолошкиот процес и работа на производна линија
 • Проверка и грижа за исправноста на постројките, инсталацијата и опремата пред секоја употреба
 • Прецизност и точност во извршувањето на работните задачи
 • Способност за следење на инструкциите за работа и работни упатства
 • Придржување кон правилата и мерките за безбедност и здравје при работа на компанијата.

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Потребно образование: ССС
 • Да сте тимски играч и исполнителни во работата
 • Претходно работно искуство во производствена компанија ќе се смета за предност

Испратете ни ваше CV на: kariera@ading.com.mk најдоцна до 02.10 (понеделник).

*Вработувањето е најпрво на определно време на 6 месеци, со можност за склучување на договор за неопределно време.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде