Vrabotuvanje.com - Возач на автобус - Скопје, Куманово - Руле Турс доо
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач на автобус

Скопје, Куманово

Рок за пријавување:

  • Руле Турс доо
Руле Турс ДОО, поради зголемен обем на работа, има потреба од вработување на кандидати за следната работна позиција:

 ВОЗАЧ НА АВТОБУС
 Во меѓуопштински и меѓународен превоз
(Скопје, Куманово)

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови: 

  • Поседување на возачка дозвола од Д категорија 
  • Поседување на лекарско уверение за возачи 
  • Предходно искуство со возење на автобус ке се смета за предност
  • Кандидатите да се со постојано место на живеење во Скопје или Куманово
 


Доколку се исполнуваат бараните квалификации потребно е кандидатите да испратат CV преку полето брза апликација или да се јават на телефонскиот број: 070/578-134 од 08 до 16:00 часот. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде