Vrabotuvanje.com - Собар/ка - Скопје - Hilton Hotels
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

  • Hilton Hotels

 

Во Хилтон веруваме дека угостителството не е само професија. Тоа е патување кое води до личен развој, раст и откривање на разни заедници и култури. Нашиот тим го сочинуваат извонредни професионалци кои заедно работат да овозможат исклучителни искуства за секој наш гостин. По патот на кој поставуваме стандарди во хотелиерството, нашата визија „да го згрееме светот со топлината на гостопримството“ постојано не мотивира. Ние нудиме многу повеќе од соба за ноќевање. Ние создаваме незаборавни искуства за нашите гости, значајни можности за нашите вработени и позитивно влијаеме во заедницата од која сме дел.
 
Ако сакате да се придружите на нашето големо семејство, имаме отворени позиции за Вас.
 
Станете дел на првиот Хилтон во Скопје. DoubleTree by Hilton Skopje вработува:
 

Собар/ка

 

Потребни квалификации:
 

  • Минимум завршено средно образование
  • Претходно работно искуство од 2 години во хигиена или собарка
  • Познавање на англиски јазик​
 

ЛИЧЕН ПРОФИЛ:
 

  • Вредна и енергична личност
  • Љубезност и педантност, со позитивен став
  • Самоиницијативност и посветеност на работата
  • Способност за тимска работа и работа под притисок​
 

Вашата професионална биографија (CV) можете да ја испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде