Vrabotuvanje.com - Диспeчер во транспорт и логистика - Куманово - ДЕТОИЛ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Диспeчер во транспорт и логистика

Куманово

Рок за пријавување:

 • ДЕТОИЛ ДОО

ДЕТОИЛ  ДОО КУМАНОВО има потреба од вработување на лице за работната позиција: 
ДИСПEЧЕР ВО ТРАНСПОРТ И ЛОГИСТИКА
 

Напомена: Огласот се однесува за реон Куманово

 
Потребни квалификации: 
 • Средно образование или Високо образование
 • Пожелно е претходно работно искуство на слична позиција
 • Познавање на англиски јазик
 • Напредно познавање на работа со компјутери и MS Office
 • Пожелно поседување на возачка дозвола Б-категорија
 
Обврски и одговорности:
 • Планирање, организација и контрола на транспортот
 • Координација на транспортот согласно зададените барања
 • Комуникација со партнерите и корисниците на превозните услуги
 
Вештини и способности:
 • Добри организаторски способности
 • Висока способност за комуникација
 • Самоиницијативност, динамичност, исполнителност и желба за напредување
 • Амбициозност и посветеност во работата
 • Способност за тимска работа
 • Оптимизација на работните процеси во службата за логистика
 • Пратење и рационализација на трошоци произлезени од работењето на службата за логистика
 • Следење на логистички процедури со кои се опишува продуктивноста на работата на службата за логистика известување на надредените за реализација на дефинираните цели на службата
 
Сите заинтересирани кандидати е потребно да испратат свое CV преку полето брза апликација или да се јават на 075/289-790.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде