Vrabotuvanje.com - Магационер - Тетово - КИЕЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Желино
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Тетово

Рок за пријавување:

 • КИЕЛ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Желино

Киeл Групацијата е еден од водечките европски производители на патнички системи за седишта за автобуси и железнички возила на локално, регионално и меѓуградско ниво.

Во рамките на своите компании лоцирани во Германија, Полска, Турција, Холандија, Шпанија, Франција, САД и Русија и со околу 1.200 вработени, Киeл е силен и сигурен партнер за задоволување на потребите на своите клиенти.

Во целиот свет, Киeл е признат по своите високо квалитетни производи, незаменлива експертиза и посветена работна сила. Со новата компанија "Киeл Македонија", која се наоѓа во Желино (Тетово), Киeл продолжува со својот ангажман за своите клиенти, со производство на седишта за автобуси.

Со цел проширување на својот тим, Киел Македонија има потреба од  работници на позицијата:

МАГАЦИОНЕР

Одговорности и должности:
 • Идентификување, сортирање и складирање на примена стокa
 • Инспекција на влезнa и излезнa стокa
 • Водење сметка на влезната и излезна стока, во нашиот систем ERP-систем и SAP
 • Управување и оптимизација на капацитетот за складирање
 • Материјална поставка за процесот на производство
 • Подигање, пакување и испорака на излезни стоки
 • Утовар и истовар на стока во/од камиони.Тапацирање на седишта за патнички, градски автобуси и железници (Перничиња за седење / Наслони на седишта). 
 
Квалификации:
 • IV степен на стручна подготовка. Работно искуство до 2 години во областа на магацинското работење
 • Одговорна, иницијативна личност со изразена желба на припадност во тим.
 • Дозвола за возење на вилушкар или Б – возачка дозвола
 • Одговорна, иницијативна личност со изразена желба на припадност во тим.
 • Личност подготвена да ги научи позициите на работа и нивни чекори
 
Бенефити:
 • Организиран транспорт
 • Лична заштитна опрема
 • Топол оброк
 • Регрес за годишен одмор (К-15) 40% повисок од минималниот износ
 • Изненадувања за роденден и други подароци
 • Подарок за новороденче
 • Посветен тим со широко познавање и искуство, со иста страст за градење на бизнис од светски размери.
 
Останати информации и апликација:
Доколку оваа позиција ви изгледа ипривлечно и ги исполнувате зададените услови, ве покануваме да го испратете го вашето резиме/ CV преку полето Брза Апликација со назнака „Магационер“. 
 
Киел Македонија нуди еднакви можности на вработување без оглед на пол, раса, религија и убедувања, попреченост, возраст и сексуална ориентација.
 
Апликациите без назнака за кое работно место се однесуваат, нема да бидат земени предвид. 
Ќе бидат контактирани само оние кои влегле во потесен круг на селекција.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде