Vrabotuvanje.com - Супервизор на техничко одржување / Хаус мајстор / Оператор во спа центар - Ресорт Маврово, с.Маврово - Ресорт Маврово
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Супервизор на техничко одржување / Хаус мајстор / Оператор во спа центар

Ресорт Маврово, с.Маврово

Рок за пријавување:

 • Ресорт Маврово

Ресорт Маврово го проширува својот тим.

Ресорт Маврово има потреба од следнава работна позиција:
 

СУПЕРВИЗОР НА ТЕХНИЧКО ОДРЖУВАЊЕ / ХАУС МАЈСТОР / ОПЕРАТОР ВО СПА ЦЕНТАР
(Можност за сезонска работа или за подолго)

 

Работни одговорности на Супервизор на Техничко одржување во Ресорт Маврово:

 • Ја организира и контролира работата на хаусмајсторите, домарот, вработените во спа центарот и спортските терени;
 • Ги обучува и правилно воведува новите вработени;
 • Солидни познавања на работа со електрика, водовод и канализација, поправки во ентериер, браварија и сл.;
 • Се грижи за одржување на објектите и инвентарот;
 • Се грижи за работните налози во хотелите да бидат навремено и правилно извршени;
 • Подготовка на извештаи;
 • Други одговорности соодветни на работното место Супервизор на техничко одржување.

Работни одговорности на Хаусмајстор во Ресорт Маврово ДОО:

 • Се грижи за одржување на објектите и инвентарот;
 • Општи познавања на работа со електрика, водовод и канализација, поправки во ентериер, браварија и сл.;
 • Работа со разновиден алат;
 • Врши поправки во хотелите согласно работните налози;
 • Други одговорности соодветни на работното место Хаусмајстор.

Работни одговорности на Оператор во спа центар во Ресорт Маврово:

 • Се грижи за одржување и хигиена на спа центарот во хотелот;
 • Пречекува гости и одговара на нивните барања;
 • Се грижи за правилно функционирање на сауна, базен, турска бања, џакузи;
 • Други одговорности соодветни на работното место Оператор во спа центар.

Карактеристики кои нашиот идеален кандидат треба да ги поседува:

 • Искуство во менаџирање на тимови;
 • Одговорност и посветеност кон работата;
 • Организациски и лидерски вештини;
 • Проактивна, вредна и енергична личност;
 • Педантност во работата;
 • Тимски играч и колегијалност;
 • Лојалност и чесност;
 • Брзина и ефикасност во вршење на работните задачи.

Потребни квалификации:

 • Мин. ССС (предност имаат кандидати со високо образование – Машински факултет или други технички науки);
 • Искуство на исти или слични позиции мин. 2 години
 • Возачка дозвола B категорија;
 • Флексибилно работно време.

Доколку станете наш вработен добивате:

 • Основна плата + Додатоци на плата согласно Закон за работни односи (минат труд, работа во недела, работа на празник, прекувремено работно време);
 • Сместување и 3 оброци дневно;
 • 8 слободни денови во месецот;
 • Попуст за сместување на најблиските во нашите хотели;
 • Бесплатна карта за жичарница во денови кога работи жичарницата;
 • Можност за обуки, напредок, награди, тим билдинг активности.

Локација:  Ресорт Маврово – Маврово

Тип на вработување: Полно работно време

Како да аплицирате:

Пратете ни го Вашето CV и Мотивационо писмо преку Брзата Апликација и во Subject наведете за која позиција аплицирате Супервизор на техничко одржување, Хаусмајстор или Оператор во спа центар.

Рок за пријавување на огласот: 30.11.2023

Disclaimer:

 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги исполнуваат бараните критериуми и компетенции и кои ќе имаат комплетна апликација;
 • Кандидатите во процесот на селекција ќе бидат тестирани;
 • Кандидатот со испраќање на апликацијата се согласува истата да остане во базата на кандидати на компанијата;
 • Ресорт Маврово е горд работодавач кој дава еднаква шанса на сите.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде