Vrabotuvanje.com - Продавачи, Пекари, Општи работници, Хигиеничари (м/ж) - Скопје - ЖИТО СКОПЈЕ СИЛБО ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавачи, Пекари, Општи работници, Хигиеничари (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЖИТО СКОПЈЕ СИЛБО ДООЕЛ
 

СИЛБО ФУРНА 
има потреба од следните работни позиции:

ПРОДАВАЧИ
ПЕКАРИ
ОПШТИ РАБОТНИЦИ
ХИГИЕНИЧАРИ

ПРОДАВАЧИ:

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Завршено средно образование
 • Со или без претходно работно искуство

ОСНОВНИ ЗАДАЧИ И ОДГОВОРНОСТИ:

 • Одговорни за културен и пристоен однос со купувачите
 • Се грижи за организирање на просторот во продавницата
 • Одговорност кон работните задачи и протоколи на работа

ПЕКАРИ:

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Завршено средно образование
 • Со или без претходно работно искуство

ОСНОВНИ ЗАДАЧИ И ОДГОВОРНОСТИ:

 • Праќа нарачки за нова роба
 • Прима нарачки и изготвува роба по потреба
 • Филување на пекарски производи
 • Одговорност кон работните задачи и протоколи на работа

ОПШТИ РАБОТНИЦИ:

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Завршено средно образование
 • Со или без претходно работно искуство

ОСНОВНИ ЗАДАЧИ И ОДГОВОРНОСТИ:

 • Помош при филување на пекарски производи
 • Припрема на готови производи на рафтови за продажба
 • Одговорност кон работните задачи и протоколи на работа

ХИГИЕНИЧАРИ:

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Со или без претходно работно искуство

ОСНОВНИ ЗАДАЧИ И ОДГОВОРНОСТИ:

 • Одговорни за одржување на хигиена во објектот
 • Посветеност, педантност и темелност во извршување на работните обврски

Вработувањето се заснова на неопределен работен однос.

Сите заинтересирани кандидати ги покануваме да се пријават со испраќање на својата биографија (CV) преку полето: Брза Апликацијa со назнака за која позиција аплицирате.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде