Vrabotuvanje.com - Магационер / Дистрибутер - Скопје - Creme de la Creme
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Магационер / Дистрибутер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Creme de la Creme
 

Компанија од секторот на производство на храна во Илинден, Скопје има потреба од:

Магационер/Дистрибутер

Квалификации:

 • Претходно работно искуство се смета за предност
 • Возачка дозвола – категорија Б
 • Искуство со управување со виљушкар

Одговорности и задачи:

 • Прием на роба во магацин (контрола на квалитет и количини на примена роба, водење евиденција при прием)
 • Управување и оптимизација на капацитетот за складирање
 • Подигање и испорака на излезни производи
 • Дистрибуција на излезни производи до одредена дестинација
 • Умешност и снаодливост при управување со комбе/ладилник и камион/ладилник
 • Утовар и истовар на производи
 • Работа на ниски температури поради видот на производот

Личен профил:

 • Организирана и одговорна личност
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Лојалност и професионалност


​Кандидатите кои имаат интерес за позицијата и се препознаваат во бараниот профил, ги покануваме да аплицираат преку полето “Брза Апликација” до 03.12.2023.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде