Vrabotuvanje.com - Виљушкарист - Скопје - ПЕКАБЕСКО АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПЕКАБЕСКО АД


Производителот на сувомесни производи и трговец на големо со прехрамбени производи ПЕКАБЕСКО АД заради остварување на своите цели објавува оглас за следнава работна позиција:

Виљушкарист​ - 1 ИЗВРШИТЕЛ

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

 • Минимум средна стручна подготовка,
 • Со работно искуство од најмалку 2 ( две ) години во возење на моторен и електричен виљушкар,
 • Поседување на лиценца за ракување и управување со моторен и електричен виљушкар.


Работни услови:

 • Работниот однос се склучува на определено време 3 месеци (со можност за продолжување),
 • Нето плата од 35.000,00 денари,
 • Обезбеден е топол оброк и превоз,
 • Работното време е од понеделник – петок, од 11 до 19 часот (сабота дежурства),
 • Неделното работно време изнесува 40 часа.

Напомена:

 • Изборот на кандидатите ќе се изврши во рок од 10 дена по истекот на рокот за пријавување.
 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги задоволуваат критериумите,
 • Испратете го вашето CV ( молба ) преку полето Брза Апликација.
 • Апликациите да се достават заклучно со 30.11.2023 година.

Пекабеско АД

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде