Vrabotuvanje.com - Дистрибутер на леб - Скопје - Жито Лукс АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дистрибутер на леб

Скопје

Рок за пријавување:

  • Жито Лукс АД Скопје

 

ЖИТО ЛУКС АД Скопје, водечка Компанија од областа на прозводство на леб, брашно и пекарски производи, поради проширување на својот тим за Продажба и Дистрибуција во Комплексот Пекара, има потреба од:
 

ДИСТРИБУТЕР НА ЛЕБ ЗА РЕОНОТ СКОПЈЕ
      
 

Одговорности и задачи:

  • Продажба на реон во Скопје
  • Комплетирање заверена документација на доставена и вратена роба
  • Одговорност за навремена и точна достава на робата до крајната цел
  • Работно време од рани утрински часови до пладне
  • Грижа за техничката и хигиенската исправност на возилото ( комбето ).

Барање за позицијата:

  • Средно образование 
  • Возачка дозвола од Б категорија, Ц категорија ќе се смета како предност 
  • Одговорност, комуникативност и способност за работа во тим 
  • Работно искуство на слична позиција исто така ќе се смета за предност 

 

Доколку ги исполнувате горенаведените услови и верувате дека сте вистинската личност за наведената работна позиција, испратете ја Вашата биографија (CV)  не подоцна од 17 мај 2022 година, на следната адреса ЖИТО ЛУКС АД Скопје, бул. Македонско Косовска Бригада бр. 44, Скопје или електронски преку полето Брза Апликација.

Само најтесниот избор на кандидати ќе биде контактиран. Сите апликации ќе бидат третирани со доверливост.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде