Vrabotuvanje.com - Материјален книговодител - Скопје - Bonatti
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Материјален книговодител

Скопје

Рок за пријавување:

 

 

Компанијата ЛЕОМАР ГРОУП доо е овластен дистрибутер на брендот за долна облека Bonatti, со малопродажен ланец од 14 продавници.

Имаме потреба за работна позиција:

МАТЕРИЈАЛЕН КНИГОВОДИТЕЛ

 

Вработениот ќе биде дел од динамична работна атмосфера и опкружување, во кое секој има можност да го даде својот максимум.

Опис на работно место:

 • Евиденција и обработка на целокупната влезна и излезна документација поврзана со материјалното работење
 • Прием и обработка на влезни увозни фактури
 • Следење и анализа на стоките и залихите во продавниците и магацинот;
 • Усогласување на материјална, финансова и оперативна евиденција;
 • Изработка на извештаи и анализа на истите;
 • Благајна и дневни промети
 • Учество и организирање на пописи во продавници и магацин и обработка на податоците поврзани со истиот;

Потребни квалификации:

 • Високо образование- Економски факултет
 • Мотивираност, стабилност и доверливост
 • Солидно познавање на MS Office пакетот
 • Спремност за едукативна надградба и обука
 

Само кандидатите кои ќе влезат во потесен избор ќе бидат контактирани.

Своите апликации испратете ги преку полето Брза Апликација.
 
     
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде