Vrabotuvanje.com - Стручен соработник - Скопје - АВИЦЕНА Дијагностика
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Стручен соработник

Скопје

Рок за пријавување:

 • АВИЦЕНА Дијагностика

 

Сакате да станете дел од Авицена?

АВИЦЕНА ДOO, водечка компанија во дејноста на промоција и продажба на висококвалитетни дијагностички тестови, реагенси, опрема и лабораториски потрошен материјал од сите области на клиничката лабораториска медицина

Oбјавува оглас за позицијата:

СТРУЧЕН СОРАБОТНИК

ПОТРЕБНИ КВАЛФИКАЦИИ:

 • Доктор на медицина / дипломиран фармацевт / дипломиран инженер по биохемија / диплoмиран стоматолог
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Напредно познавање на работа со компјутери и MS Office
 • Со или без работно искуство
 • Возачка дозвола Б категорија

ПОТРЕБНИ ВЕШТИНИ И СПОСОБНОСТИ:

 • Одлични комуникациски, аналитички и организациски способности
 • Професионален и љубезен однос кон клиентите
 • Способност за индивидуална и тимска работa
 • Самоиницијативност, динамичност, исполнителност и желба за напредување

 НАПОМЕНА:

 • Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани
 • Апликациите без назнака нема да бидат разгледани 

 ОДГОВОРНОСТИ И ЗАДАЧИ:

 • Промоција и продажба на производи од одредена програма (област) за ИВД дијагностика
 • Директна комуникација и контакти со клиенти на територија на целата држава
 • Организирање на продажните активности и активно следење на пазарот
 • Развивање продажни стратегии, цели и планови со цел остварување на предвидените резултати
 • Анализа на податоците за продажбата и изготвување извештаи

 

Доколку сте заинтересирани да станете дел од нашиот тим, Ве молиме доставете ја вашата професионална биографија преку полето Брза Апликација со назнака ‘‘за оглас за стручен соработник.​’
 
Огласот е активен 10 (десет) работни дена од објавувањето.

 

 
 
 
Kärcher
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде