Vrabotuvanje.com - Шпедитер - Лице одговорно за водење на евиденција за увоз на облагородување - Скопје - СОФТ СЛИП ДООЕЛ Ќојлија, Петровец
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Шпедитер - Лице одговорно за водење на евиденција за увоз на облагородување

Скопје

Рок за пријавување:

  • СОФТ СЛИП ДООЕЛ Ќојлија, Петровец
 

СОФТ СЛИП ДООЕЛ
​објавува оглас за работна позиција:

ШПЕДИТЕР - Лице одговорно за водење на евиденција за увоз на облагородување

2 (двајца) извршители

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

  • Високо образование;
  • Возачка дозвола Б категорија;
  • Познавање на англиски јазик;
  • Задолжително е да има досегашно искуство кај друг/и имател/и на одобрение за увоз на облагородување;
  • Поседување на лиценца за застапување во царински постапки (лиценца за шпедитер издадена од Царинска управа) се смета за значајна предност.

лични карактеристки:

  • Организираност и одговорност;
  • Способност за тимска работа;
  • Лојалност, иницијативност, темелност, енергичност;
  • Способност за работа под притисок и на кратки рокови.

Вашите апликации со прикачено CV ги очекуваме преку Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде