Vrabotuvanje.com - Офсет и Флексо машинист/мајстор - Скопје - АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Офсет и Флексо машинист/мајстор

Скопје

Рок за пријавување:

 • АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ Скопје
 
 


Арт Принт Студио ДООЕЛ Заштитна, има потреба да вработи:
ОФСЕТ и ФЛЕКСО МАШИНИСТ/МАЈСТОРОпис на работата и работните задачи:
Арт Принт Студио Заштитна има потреба од ОФСЕТ и ФЛЕКСО машинисти за во печатница со и без работно искуство.

Машина за опслужување РОЛАНД 304ка и 

 • Wekotron
 • CPL quick plate clamps
 • RCI control center
 • enhanced plate, blanket and Print cylinder
 • Automatic sheet size setting and substrate thickness setting
 • Technotrans dampening solution preparation
 • automatic blanket and ink roller wash unit
 • IR Dryer
 • cardboarguide
 • Perfecting 2/2
 • powder extraction
 • MABEG stream feeder
 • Suction tape feed board with sheet slow-down
 • Register control for Circumference and side (lay) register
 • Quint Speed compensation inking and dampening unit
 • MABEG stream feeder


Машина за опслужување РОЛАНД Фаворит за УВ лакурање

 • Особен интерес за работа со машини и нивно редовно чистење и одржување
 • Лична и професионална ефективност
 • Прецизност и ажурност во работата
 • Подготвеност за работа во тим, во производствен погон
 • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја


НОВА НАЈСОФИСТИЦИРАНА ФЛЕКСО МАШИНА СО КАМЕРА И АВТОМАТСКО ПОДЕСУВАЊЕ
Одлична плата и план за заедничка иднина.

Вашето CV пратете го преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака „Машинист”.


Општи правила за аплицирање:

 • Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).
 • Назнака на позиција за која се аплицира.

АРТ ПРИНТ СТУДИО ДООЕЛ ЗАШТИТНА е компанија со социјален карактер, вработува лица со Хендикеп

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде