Vrabotuvanje.com - Слаткарка - Скопје - КАНЕЛА-ПРИМА Т.П.СЛАТКАРНИЦА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

  • КАНЕЛА-ПРИМА Т.П.СЛАТКАРНИЦА

Канела приказната ја започнавме во 1991 година со силна желба да подготвуваме торти и колачи, по домашни рецепти, со најдобри состојки - онакви какви што правеле нашите мајки и баби. Вртејќи по бабините готвачи успешно ги претвораме нашите долго чувани семејни тајни во вкусни торти и колачи во кои и вие уживате денес. Употребата на здрави, вкусни и квалитетни состојки секогаш е наша определба. Така создаваме голем број на производи, погодни за секоја ваша пригода, расположение и годишно време...

 
Во моментов, имаме потреба од вработување на
 
слаткарка
 
 

Потребни квалификации:

  • Минимум средно образование 
  • Потребно е претходно искуство како слаткар

Одговорности и задачи:

  • Подготовка на слатки, торти, колачи
  • Извршување на работни задачи поврзани со секојдневното функционирање на слаткарницата

Личен профил:

  • Вредни, енергични и педантни личности
  • Одговорност, лојалност, позитивен став
  • Способност за тимска работа
  • Интерес за најновите светски трендови во слаткарството
  • Желба за постојано учење и надоградување
 
Сите заинтересирани кандидати, својата Професионална Биографија можат да ја достават преку полето Брза Апликација. 
 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде