Vrabotuvanje.com - Шанкер - Скопје - Скопје - Ле Гранд Казино
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Шанкер - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • Ле Гранд Казино

 

Оглас за вработување во Ле Гранд Казино – Скопје и Битола

Со повеќе од 25 години на пазарот, Ле Гранд Казино е едно од најстарите казина во нашата земја, синоним за перфектно искуство во светот на игрите на среќа. 

Ле Гранд Казино Скопје вработува

ШАНКЕР

Работни одговорности на Шанкер во Ле Гранд Казино:

 • Подготвува и послужува пијалоци во согласност со нарачките од гостите;
 • Се грижи за одржување и хигиена во работниот простор;
 • Води евиденција за залихата на пијалоци;
 • Други одговорности соодветни на работното место Шанкер.

Карактеристики кои нашиот идеален кандидат треба да ги поседува:

 • Да е љубезна, ведра и насмеана личност;
 • Лојалност и чесност;
 • Проактивна, вредна и енергична личност;
 • Одговорност и посветеност кон работата,
 • Тимски играч и колегијалност;
 • Личност која со ентузијазам ќе ги учи и применува работните задачи;
 • Желба за личен раст и развој;
 • Брзина и спретност.

Потребни квалификации:

 • Минимум ССС;
 • Познавање на странски јазик ќе биде предност;
 • Работно искуство не е потребно. Кандидатите без искуство ќе имаат обука;
 • Работа во три смени.

Доколку станете наш вработен добивате:

 • Основна плата + додатоци на плата согласно Закон за работни односи (Минат труд, Работа во недела, Работа на празник, Ноќна смена, Прекувремено работно време) + типс согласно правилникот за бодирање на типсот за ова работно место;
 • Можност за напредок согласно направените евалуации од страна на претпоставените лица;
 • 50% попуст на сместување во сместувачките капацитети на Ресорт Маврово и попуст за ски карта;
 • Обуки и тим билдинг активности.

Локација: Ле Гранд Казино Скопје

Тип на вработување: Полно работно време 

Рок за пријавување на огласот: 14.12.2023

Како да аплицирате:

Пратете ни ја Вашата комплетна апликација (CV и Мотивационо писмо) преку полето Брза Апликација и во subject наведете за кој град аплицирате „Шанкер – Ле Гранд Казино Скопје“.

Лице за контакт: Анастасија Каранфиловска – Сектор за Човечки ресурси, К.А.К. ДОО

Disclaimer: 

 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги исполнуваат бараните критериуми и компетенции и кои ќе имаат комплетна апликација;
 • Кандидатите во процесот на селекција ќе бидат тестирани;
 • Кандидатот со испраќање на апликацијата се согласува истата да остане во базата на кандидати на компанијата;
 • Ле Гранд Казино Битола е горд работодавач кој дава еднаква шанса на сите. 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде