Vrabotuvanje.com - Хигиеничар/ка - Скопје - Меѓународни училишта Нова
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Хигиеничар/ка

Скопје

Рок за пријавување:

  • Меѓународни училишта Нова
 

Оглас за вработување на Хигиеничар/ка
 
 
Потенцијалниот кандидат треба да биде организирана личност, способна за тимска работа,  која ќе ги почитува и поддржува училишните политики во однос на безбедност и хигиена. Пожелно е кандидатот да има претходно искуство на слично работно место.

 
Работни задолженија:
  • Дневно одржување, чистење и дезинфекција на училишниот кампус,
  • Подготовка на простории за предавање, состаноци, конференции и настани,
  • Поддршка на останатиот персонал во реализирање на целите на училиштето. 
 
Потребни квалификации:
  • Завршено средно образование,
  • Препорачливо е претходно работно искуство како хигиеничар.
 
Работни услови:
  • Полно работно време,
  • Работа во смени,
  • Почетен договор на определено време со можност за продолжување.

Заинтересираните кандидати треба да ги поднесат следниве документи: кратка биографија, сертификат за завршено средно образование, други релевантни сертификати. Документите треба да се испратат по електронски пат преку полето Брза Апликација најдоцна до 01.12.2023 година. Избраните кандидати ќе бидат известени и поканети на интервју.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Образование и наука изнесува 22.985 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде