Vrabotuvanje.com - Собарки - Скопје - КАРАОРМАН АД СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

  • КАРАОРМАН АД СКОПЈЕ

Друштвото Караорман АД Скопје, подружница Хотел Александар Свер 2 има потреба да вработи работници за следната работна позиција:

собарКИ


Потребни квалификации:

  • ССС
  • Претходно работно искуство ќе се смета за предност

Личен профил

  • Комуникативна, одговорна и лојална личност
  • Љубезност и  педантност
  • Самоиницијативност и посветеност на работата

Опис на работното место

  • Одржување на хигиена во собите и другите простории во хотелот
  • Љубезна комуникација со гостите
  • Работа под притисок

Сите заинтересирани кандидати своето CV може да ги достават преку полето "Брза Апликација"

Напомена: Само апликациите на кандидатите кои ги исполнуваат бараните услови ќе бидат разгледувани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Повеќе информации можете да прочитате овде